Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534

Nuotolinis: erdvinė plastika/skulptūra

Kovo 30-31 dienomis išbandėme nuotolinį mokymą. Mokytojai paruošė tikrai kūrybingas užduotis ir jas išsiuntė mokiniams per elektroninio dienyno pranešimus! Mielai dalinamės skulptūros mokytojų parengta nuotolinio mokymo(si) programa:

➡ Pradinio ugdymo (3–5 kl.) Erdvinės plastikos programos užduotys orientuotos į erdvinių formų kūrimą lipdant ir konstruojant iš skirtingų plastinių medžiagų.

➡ Pagrindinio ugdymo (6 –12 kl.) Skulptūros programos užduotys apims  skulptūrinių  formų  lipdybą ir  konstravimą,  erdvinę  plastiką ir erdvinės  formos  kompoziciją, skulptūrines  instaliacijas,  ir  kt.

Erdvinės plastikos ir Skulptūros nuotolinėms pamokoms naudojamos medžiagos ir priemonės:

  • Namuose esančios – duona, miltai, makaronai, kruopos, popierius, siūlai, dantų krapštukai ir kt.)
  • Prekybos centre įsigytos – plastilinas, popierius, lipni juosta, klijai.
  • Gamtoje randamos – molis, akmenukai, pagaliukai, spygliai, smilgos ir kt.
  1. Skulptūrinė plastikos lipdymas naudojant miltų tešlą, duoną ar batoną. Nulipdytais iš duonos kūriniais galima pamaitinti paukščius, o iš miltų ir vandens nulipdžius galima įdėti į maišelį ir panaudoti kitam lipdymui arba iškepti.

2. Erdvinių struktūrų kūrimas remiantis lietuvių šiaudinių sodų kūrimo tradicijomis, Platono ir Archimedo briaunainiais, Formos kuriamos naudojant dantų krapštukus, degtukus, sumuštinių pagaliukus, medžio šakeles, popierių ir kt. Jungtys fiksuojamos plastilino rutuliukais klijais siūlais, parafinu.

3.Paukštis iš antrinių žaliavų. Pamoka skirta supažinti, kaip iš antrinių žaliavų pasidaryti paukščių skulptūras.

Paukščių skulptūrėlės kuriamos iš švarių šiukšlių, tokių kaip maisto pakuotės, laikraščiai ar žurnalai, audinių atliekos iš senų drabužių ir tt. Darbui, tvirtinimui ir jungimui naudojama pieštukas ar markeris, žirklės, viela, įvairūs pagaliukai (dantų krapštukai, sumuštinių iešmeliai),  siūlai, klijai, karšti klijai, lipni juosta, įvairios koliažo medžiagos.

Darbo eiga:

  • Pasirinkti paukščio atvaizdus, apžvelgti paukščių formų įvairovę, spalvas ir dydžius. Kokias geometrines figūras būtų galima sudėti, kad būtų suformuota paprasta paukščio forma? Kokių dydžių ir formų paukščiai būna? Stebėkite bukų formų, uodegų, spalvų įvairovę.
  • Paukščio kūno formavimas. Iš popieriaus gniužulo formuojama pagrindinė kūno masė kurios forma užfiksuojama apsukant siūlu. Jeigu reikia papildomai daroma galva, kaklas ar uodega (priklausomai nuo pasirinktos paukščio rūšies).
  • Formos detalizavimas. Suformuotas kūno tūris, jeigu reikia dengiamas dekoratyviniu sluoksniu iš popieriaus ar medžiagos skiaučių, apsukama siūlu. Smulkių detalių tokių kaip snapas, akys, skiauterė, uodega, sparnai, nagai formavimas.
  • Kojos formuojamos iš vielos ar pagaliukų (dantų krapštukai, sumuštinių iešmeliai), priklausomai nuo to kaip paukštis stovės (tupės, stovės, įsmeigtas į žemę). Kojos fiksuojamos prie kūno įsmeigiant, klijuojant ar apsukant siūlu.
  • Darbo fotografavimas. Paukštį fotografuokite neutraliam fone arba galite jam suteikti gyvybę kuriant foto kompozicijas.