Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534
El.paštas: info@kamdaile.lt

VDA Kauno fakulteto piešimo fondų paroda

Šeštoji Respublikinės konferencijos SKIRTINGOS AKADEMINIO PIEŠIMO MOKYMO METODIKOS LIETUVOS DAILĖS MOKYKLOSE paroda – piešiniai iš VDA Kauno fakulteto fondų. Taip parodą pristato VDA KF Piešimo studijos vadovas, lekt. Donatas Inis: „Žmogaus piešimas iš natūros daug amžių buvo ir yra vienas svarbiausių pratimų menininkų kūrybiniame kelyje. Visai kaip muzikai, atletai ar šokėjai, taip ir vizualiųjų menų kūrėjai turi palaikyti formą ir nuolatos praktikuotis piešiant tai, kas labiausiai lavina kūrėjo mąstymą, matymą, subtilumą ar gebėjimą interpretuoti natūrą. Tam visada geriausiai tiko žmogaus piešimas iš natūros. Jis suteikia neribotas galimybes pritaikyti skirtingas technikas, analizuojant sudėtingas bei  įvairias žmogaus linijas ir formas. Be to mokomasi tiksliai stebėti pasaulį, subtiliai perteikti šviesą ir erdvę, o pozuotojui judant, reaguoti į besikeičiančias kūno linijas bei atsirandančias naujas emocijas. Visa tai formuoja kiekvienam kuriančiam žmogui būtinas  žinias ir įgūdžius.

Šioje parodoje pristatomi piešiniai iš VDA Kauno fakulteto fondų, kurie ir atskleidžia nemažai skirtingų figūros piešimo iš natūros technikų. Nuo tikslių ir jautrių piešinių, kuriuose atsiskleidžia tikslus natūros studijavimas, susikaupimas, iki natūros interpretacijų bei ekspresyvumo.Tai, kad nėra vieno būdo piešti, VDA Kauno fakultete kalbama nuo pirmo kurso, studentai skatinami išbandyti kuo įvairesnes  piešimo technikas bei daug eskizuoti. Tiesa, pradžioje daugiausiai laiko skiriama akademiniam piešimui, idant supažindinti su vaizduojamosios kalbos gramatika ir bendraisiais bruožais, na o vėlesniuose kursuose demėsys perkeliamas kūrybiniams tikslams ir eksperimentavimui. Viso šio proceso metu nepamirštama akcentuoti technikos svarbą tinkamam idėjos perteikimui.

Piešimas – tai mokymasis komunikuoti, mąstyti ir dėstyti mintis vizualiai. Be to, galima sakyti, tai sąmonės askezė taip greitai kintančiame pasaulyje, būtinas stabtelėjimas, suteikiantis galimybę tinkamai įsigilinti į tai, ką mes kūrėjai ketiname kalbėti savo darbais“.

Paroda eksponuojama mokyklos salėje.