
Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla
Tarptautinis tarpdisciplininis edukacinis projektas „World universities to schools“
Nuo 2019 metų pradžios Kaune vyksta tarptautinis tarpdisciplininis edukacinis projektas „World universities to schools“, kurį kuruoja Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija. Projektas tęsiasi jau du semestrus ir yra planuojamas iki 2020 vasaros. Šiame rudens semestre jame dalyvavo apie 130 dalyvių – mokytojų, studentų bei mokinių. Buvo surengta daugiau nei 60 susitikimų – netradicinių pamokų, popiečių, vykusių įvairiose mokymosi įstaigose.
Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla taip pat yra viena iš projekto partnerių, pakvietusi į savo pamokas VDU Erasmus ir nuolatinių studijų tarptautinių programų studentus iš Pietų Korėjos, Azerbaidžano, Serbijos, Kinijos bei Prancūzijos. Projekto veiklose dalyvauja mokyklos administracija ir mokytojai – Margarita Ramonienė, Jurgita Delonaitė-Meškienė, Raimonda Simanaitienė, Remigijus Sederevičius. Erasmus studentai mokykloje pasakojo apie savo šalių kultūrą, papročius, meną. Šios temos buvo interpretuojamos su mokiniais dailės pamokų metu.
2019 metų lapkričio 26 dieną pagal „World universities to schools“ projektą Kauno Jono Laužiko mokykloje vyko konferencija „Menas ir kultūra pasaulyje tarpdisciplininiu aspektu / World Art and Culture. Integration of Foreign Languages and Other Subjects“. Konferencijos metu buvo skaitomi mokytojų ir studentų pranešimai, dalinamasi edukacine/kultūrine patirtimi. Konferencijoje plenarinės sesijos metu pristatyti projekto mokyklų-partnerių atrinkti mokinių dailės darbai. Parodoje „Menas ir kultūra pasaulyje“ eksponuoti net 67 kūriniai. Planuojama, kad ši paroda keliaus iš mokyklos į mokyklą ir iki 2020 metų pavasario aplankys visas projekte dalyvaujančias institucijas.
Šiuo metu paroda demonstruojama Kauno A. Martinaičio mokykloje. Ji yra dar labiau pagausėjusi kūrinių, nes turėdami puikias eksponavimo sąlygas parodą papildėme A. Martinaičio dailės mokyklos mokinių darbais, kuriuos mūsų vaikai, įkvėpti Erasmus studentų pasakojimų, kūrė viso semestro eigoje. Čia jie nutapė egzotiškas islamo mečetes, Pietų Korėjos architektūros vaizdinius, folklorines kaukes, nuostabius Serbijos peizažus, Paryžiaus Eifelio bokštą, Kinijos drakonus ir įvairių kitų šalių kultūrinius simbolius. Paveikslus, vadovaujant mokytojoms Raimondai Simanaitienei ir Jurgitai Delonaitei Meškienei, kūrė 4 F, 4G, 5 B, 5 C, 5D klasių mokiniai.
Dailėtyrininkė Raimonda Simanaitienė