Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534
El.paštas: info@kamdaile.lt

Rugpjūčio edukacijas prisimenant…

Paskutinį vasaros mėnesį rengėme smagius edukacinius užsiėmimus Kauno miesto vaikams.
— Porceliano edukacija „Forma ir dekoras“ vyko VDA Kauno fakultete tarptautinio kaulino porceliano simpoziumo metu. Moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti menininkės iš Vokietijos Sabrinos Basten vykdomame meniniame projekte. Vaikai kūrė ažūrinius porceliano piešinius, kurie vėliau bus panaudoti meninėje instaliacijoje, parodoje „Porceliano miestas” Kauno centriniame pašte nuo rugsėjo 29 d. Moksleiviai susipažino ne tik su kaulinio porceliano gamybos technologiniu procesu, porceliano medžiagos sudėtimi, formavimo būdais, bet ir su tarptautinio kaulinio porceliano simpoziume kuriančiais menininkais.
— Tapybos edukacija vyko mokyklos kieme, kur mokiniai sužinojo apie peizažo tapymo ypatumus, naudojant architektūrinius elementus, perspektyvą, spalvos gradaciją.
— Liejimo tušu edukacijoje „Gyvūnai“ skleidėsi tušo liejimo technikos ant sauso ir šlapio popieriaus. Vaikai piešė mediniais pagaliukais, liejo teptukais.
— Edukacijos „Paveikslas plastilinu“ metu vaikai sužinojo, koks plastilinas geriausiai tinka, kaip jį tepti, kaip išgauti spalvų perėjimą, lengvumą ir purumą. Susipažinę su paveikslų iš plastilino kūrimo principais, edukacijos dalyviai sukūrė sau nuostabius vasaros peizažus.
— Kito užsiėmimo – Iris folding technikos panaudojimo metu, moksleiviai susikūrė sau išskirtinius knygų skirtukus naujiems mokslo metams.
— Baigiamoji edukacija „Baltų raštai“ buvo kupina baltiškų ženklų ir simbolių. Nupiešę ženklus ant popieriaus, vaikai juos išpjaustė peiliuku ir tokiu būdu pasidarė trafaretus. Ant medžiagos skiaučių išbandė raštų įvairovę, skirtingus spalvinius derinius. Vėliau ženklus perkėlė ant marškinėlių. Visi džiaugėsi naujais gaminiais ir dalinosi smagiais įspūdžiais!
• Ačiū mokytojams Remigijui, Eimučiui, Jūratei, Natalijai ir Ritai!