Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534

Parodų ciklas salėje

Mokyklos salėje tęsiame praėjusiais metais pradėtą parodų ciklą „DAILĖS ŽANRAI MOKINIŲ DARBUOSE“. Šiuo metu čia eksponuojama peizažo paroda.

Peizažas – vienas populiariausių žanrų dailėje, atsiradęs itin senai. Dar 1500 m. pr. m. e. nutapytose Kretos salos freskose galima aptikti peizažo motyvų. Kraštovaizdžių randame ir senovės Egipte, Senovės Graikijoje, tradicinėje kinų tapyboje tušu.

Peizažas, kaip savarankiškas žanras, iškilo XVII a. tapytojų kūryboje. Bet kiekvienas amžius garsėjo savo peizažais. Lietuva irgi turėjo ne vieną puikų dailininką peizažistą, kūrusį aliejumi ar akvarele: Antaną Žmuidzinavičių, Petrą Kalpoką, Vladą Eidukevičių, Antaną Jaroševičių, Česlovą Kontrimą, Algirdą Lukštą ir daugelį kitų. Peizažai populiarūs ir šių dienų dailininkų drobėse.

Na, o mūsų paroda sukomplektuota iš mokyklos fondinių darbų. Kai kuriuos iš jų vaikai nutapė net prieš dvidešimt metų, o šių darbų kūrybai vadovavo mokytojai, kurie šiandieną jau nebedirba mūsų mokykloje, nes yra išėję į pensiją (Nijolė Liutkevičienė, Gražina Kuprevičienė). Taigi šiuos darbus matyti parodoje ir palyginti kaip buvo tapoma mokykloje gerokai seniau yra ypač įdomu.