Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534
El.paštas: info@kamdaile.lt

Kūrybinė stovykla užsiKURK!“ 2022 įvyko!

Stovyklos akimirkos – GALERIJOJE!

Baigėsi kupina kūrybinės ugnies stovykla „užsiKURK!“.  Kiekviena jos diena buvo pilna naujų veiklų ir smagių patirčių! Stovykloje dalyvavo tikrai šauni grupė jaunųjų menininkų – mūsų naujai priimtų 5-7 klasių mokinių.

  • Pirmadienį – skulptūros dieną, stovyklautojai čiupo molį ir lipdė katinus, o antro užsiėmimo metu susipažino su perspektyva.
  • Antradienis prasidėjo ekskursija į „Meno parko“ galeriją, aplankant ten vykstančias parodas. Sugrįžę visi drauge su mokytoju aptarė parodos darbus ir kūrė „Dvigubo vaizdo“ kompoziciją iš matytų vaizdų. Grafikos užsiėmimo „Organinės formos“ metu karaliavo augmenija – jos formos, struktūros ir viena iš grafikos technikų – Monotipija. Koks džiaugsmas buvo kiekvienam susikurti savo unikalų atspaudą!
  • Trečiadienio tapybos užsiėmimas „Spalvos kelionė“ stovyklautojus vedė per įvairiausias spalvų savybes, kurias vaikai pritaikė savo darbuose pagal dailininką P.Klee. Antrajame užsiėmime „Aprangos detalės ir mados industrijos siluetai“ mokiniai tapo dizaineriais!
  • Ketvirtadienis prasidėjo pažintimi su ornamento kūrimo būdais. Nusipiešę eskizus popieriuje, vaikai perkėlė ornamentus ant medžiaginių maišelių ir nuspalvino juos. Kiekvienas sukūrė savo unikalų krepšį! Liejimo tušu ant šlapio ir sauso popieriaus užsiėmimo metu stovyklautojai stebėjo, kaip tušas, bėgdamas šlapiu popieriumi, kuria savo piešinį ir tarsi žaidžia. Improvizacijas vaikai jungė su konkrečiu piešiniu.
  • Paskutinė stovyklos diena – piešimas! Pradžioje – susipažinimas su piešimo pagrindais ir augintinio portretas. Kokius nuostabius gyvūnus turime! Kitas užsiėmimas prasidėjo piešimu gulomis. Taip, taip, visai kaip Renesanso dailininkai, dekoruodami bažnyčių kupolus. Vėliau stovyklautojai išmėgino piešimą su ilgomis lazdelėmis, kurių gale pritvirtintas teptukas. O užsiėmimo pabaigoje vaizdavo, bandė atspėti draugo emocijas ir tada jas nupiešti. Tad kiek emocijų buvo stovyklos pabaigoje, o jos uždarymo proga dar laukė staigmenos – dovanos ir mokyklos suvenyrai visiems dalyviams!

Smagiai užsiKURĘ stovyklautojai, jau po savaitės susitiks mokykloje ir pradės naujus, pilnus atradimų mokslo metus.