Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla

Adresas: Šv. Gertrūdos g.33, Kaunas
Telefonas: (8-37) 203 534
El.paštas: info@kamdaile.lt

2015.11 „Maža valstybė, didi tauta“

2015 metų lapkričio mėnesį Kauno A. Martinaičio dailės mokykla pradėjo tarptautinį kultūrinį projektą, skirtą Armėnijos genocido 100-osioms metinėms – „Maža valstybė, didi tauta“. Projekto tikslas, bendradarbiaujant su Armėnijos respublikos ambasada Lietuvoje, supažindinti mokinius su armėnų tautos kultūra, armėnų genocidu (dailės istorijos pamokos, bei plakatų paroda „Armėnų genocidas pirmuosiuose pasaulio žiniasklaidos puslapiuose“) ir sukurti dailės darbus, Armėnijos tema.

Projektą vainikavo iškilmingas mokinių darbų (keramika, tapyba, piešimas, grafika) parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas. Baigiamajame projekto renginyje dalyvavo svečiai iš Armėnijos Respublikos ambasados Lietuvoje, Kauno armėnų bendrijos, Kauno miesto savivaldybės, VDA Kauno fakulteto, Kauno miesto mokyklų, Įvairių tautų kultūrų centro atstovai. Šventinėje programoje pasirodė armėnų šokių ansamblis „Hayrenik“, vaikų folkloro ansamblis „Ratilėlis“, Vytauto Didžiojo Universiteto teatro vaidybos studentai ir VDU teatro vadovė Goda Piktytė.

Projekto metu visa mokyklos bendruomenė susitelkė į vieną temą – Armėnija. Daugeliui mokinių tai buvo atradimas, kuris paskatino pažinti Lietuvai artimos valstybės istoriją ir kultūrą, bei perteikti tai savo dailės kūriniuose.

Džiaugiamės, kad šis projektas turi tarptautinį tęstinumą: bendradarbiaujant su Armėnijos respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Armėnijoje, planuojama šio projekto darbų paroda ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2016 metų pavasarį išleistas šio projekto katalogas.

Akimirkosdoc00239220160920143631_001

AKTUALU
AKTUALU
DRAUGAUKIME